Menu

Bartoszka Dunczykiewicz

Pół żartem pół serio o kulturze i polityce.

Absurdy wojen kulturowych- pozytywna dyskryminacja to wciąż dyskryminacja!

dunczykiewicz

Dzis na moim blogu o tak zwanej dyskryminacji pozytywnej gdy w imieniu praw mniejszości zaczynamy wspierac je instytucjonalnie przez parytety oraz punkty za pochodzenie. 

 Ciekawy artykuł na ten temat opublikowano na Nowej Konfederacji, internetowym miesięczniku prawicy racjonalnej, napisany przez feministkę ktora w sposób racjonalny podchodzi do kwestii pozytywnej dyskryminacji kobiet. 

https://nowakonfederacja.pl/o-negatywach-dyskryminacji-pozytywnej/

 Oczywiście nie jest to kwestia która dotyczy tylko kobiet ponieważ w USA, RPA i Brazylii mamy do czynienia z punktami za pochodzenie dla odob czarnoskórych które w założeniu mają wspierać rozwój mniejszości które w dalszej lub bliższej przeszłości doznawały jawnej dyskryminacji poprzez niewolnictwo czy system segregacji rasowej. Nie mniej jednak i wśród samej czarnoskórej mniejszości dochodzi do krytyki tego rozwiązania gdyż zakłada ono ze czarnoskóry nie poradzi sobie z wyzwaniami które są stawiane pozostałym kandydatom na uczalnie czy miejsca pracy. 

 Jeśli chodzi o mnie to moim zdaniem punkty za pochodzenie powinny być przyznane tylko dla osób w gorszej sytuacji materialnej gdyż majac mniej pieniędzy trudniej ci na dostęp do materiałów naukowych. 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

© Bartoszka Dunczykiewicz
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci